Pożyczki

Pożyczki prywatne

Kredyt udzielany jest między znajomymi lub osobami z rodziny. W przypadku dużego zaufania i bardzo niskich kwot umowa nie jest konieczna lecz zawierana słownie z ustaleniem na kiedy ma być zwrócona. Jednak w przypadku osób mniej zżytych zawarcie umowy wydaje się konieczne. W przypadku braku umowy i nie spłacenia zadłużenia ciężko nam będzie domagać się zwrotu i możemy stracić to co pożyczyliśmy. Jednak kiedy umowa zostaje zawarta, a dłużnik nie spłaca nam zaległości wówczas można się zwrócić do Sądu Grodzkiego. W takim przypadku nie można jednak oczekiwać, że w przypadku problemów finansowych taka osoba ponownie pożyczy nam gotówkę.

Pożyczki pozabankowe

Dobrą inwestycją w przypadku braku zdolności kredytowej i podjęcia kredytu w banku jest oferta instytucji pozabankowych. Oferują one umowy przeważnie na sam dowód bez zbędnych formalności i wypełniania niepotrzebnych papierów. Takie pożyczki pozabankowe są również szybkie ponieważ dostępne są w parę minut. Jednak niekiedy wysokie oprocentowanie stawia nas przed znakiem zapytania czy z takiej pożyczki skorzystać. Może się bowiem okazać, że kwota którą pożyczyliśmy, podczas spłaty jest znacznie wyższa i przekracza nasze możliwości finansowe.

Pożyczki dla zadłużonych i bezrobotnych

W przypadku osób zadłużonych i bezrobotnych różne instytucje oferują ciekawe oferty. Są to oczywiście kredyty dokonywane przed instytucje pozabankowe na zwykły dowód bez konieczności okazania dokumentu potwierdzającego zarobki klienta. Takie osoby nie są także weryfikowane w Biurze Identyfikacji Podatkowej. Państwo również oferuje takim osobom zapomogę w postaci pożyczki na otworzenie własnej działalności lub inwestycji. Jednak wiąże się z tym pewien warunek taka osoba musi otworzyć działalność i utrzymać ją na rynku przez minimum 12 miesięcy. W innym wypadku taka pożyczka nie będzie udzielona.

Pożyczka bez bik

Mając na koncie różne zadłużenia w różnych bankach możemy zauważyć, że nasza zdolność kredytowa stanowczo wychodzi poza próg minimalnego wymagania do udzielenia kredytu. Możemy również wisieć na czarnej liście w Biurze Identyfikacji Kredytowej. Kiedy tak się dzieje, nie ma możliwości podjęcia pożyczki z banku. W tej sytuacji jesteśmy jedynie zmuszeni udać się do instytucji poza bankowej, która udziela kredytów na zwykły dowód bez konieczności sprawdzania naszej historii kredytowej w BIK-u. Kredyt bez BIK to możliwość, która jest bardzo korzystna dla osób z bardzo duża liczbą zaległości i chcących podjąć gotówkę jak najszybciej.

Kredyty chwilówki przez internet i telefon/sms

Jak sama nazwa na to wskazuje są to kredyty udzielane „chwilowo”. To pożyczki udzielane na krótki czas, w krótkim czasie oraz na małe kwoty. Mogą być udzielone zarówno przez internet jak i przez telefon. W internecie wypełniamy jedynie formularz dostępny na stronie internetowej natomiast podczas rozmowy telefonicznej ustalamy szczegóły z konsultantem. Taki kredyt ma też kolejną zaletę, nie trzeba udzielać informacji na jakie cele będzie przeznaczona gotówka. Ma on jednak i swoje wady jakimi jest bardzo wysokie oprocentowanie. Instytucje, które udzielają takich kredytów czerpią z prowizji bardzo duży zysk.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Taka pożyczka jest udzielana osobom, które nie maja zdolności kredytowej i podjęcie pożyczki w banku jest niemożliwe. Mogą się oni wówczas udać do instytucji poza bankowych, które bez konieczności sprawdzania historii klienta w Biurze Identyfikacji podatkowej udzielą takiego kredytu. Nie potrzebne są tutaj ani zaświadczenia o zarobkach ani inne dokumenty potwierdzające dochody klienta. Jednak w przypadku dużych wątpliwości może Firma zażądać zobowiązania poręczyciela. W większości wypadków na szczęście nie jest to konieczne i można otrzymać gotówkę do ręki.

Back to Top