Pożyczka gotówkowa pomocą w trudnych momentach

Polacy coraz częściej pożyczają pieniądze z banków – wiąże się to z rosnącym zaufaniem do tych instytucji finansowych. Pożyczki gotówkowe na dowolny cel to obecnie niezawodny sposób na szybkie zasilenie budżetu w nagłych sytuacjach, dlatego sektor bankowych kredytów gotówkowych dostosowuje się do potrzeb rynku i stale rozwija.

Raport Biura Informacji Kredytowej (BIK) z pierwszego półrocza 2014 r., dotyczący wzrostu sprzedaży kredytów konsumpcyjnych, jasno pokazuje, iż zainteresowanie świadczeniami tego typu jest większe niż w tych samych miesiącach poprzednich lat. To z kolei dowodzi, iż rośnie jakość świadczeń kredytowych i relacji na płaszczyźnie klient – bank. Ponadto analitycy spodziewają się, iż skala sprzedaży utrzyma się na obecnym poziomie, a nawet wzrośnie.

Pożyczki gotówkowe skierowane są do klienta indywidualnego i małych przedsiębiorstw. Mimo że nie opiewają na duże kwoty, mają znaczący wpływ na wzrost konsumpcji – firmy notują zyski, zwiększa się obszar inwestycji. Dla klienta nie ma to jednak większego znaczenia, najważniejsza jest bowiem możliwość, którą daje bank – szybkie pozyskanie niezbędnej kwoty na zaplanowany cel.

Kredyt – szybki i skuteczny sposób na finansowanie potrzeb

Z analizy BIK wynika, że 6 na 10 Polaków posiada zobowiązania finansowe w postaci kredytów i pożyczek pochodzących z różnych źródeł. Szeroka oferta banków oraz uproszczone zasady oceny zdolności kredytowej sprzyjają zaciąganiu zobowiązań. Kredyty i pożyczki gotówkowe są obecnie dość łatwo dostępne, banki wychodzą naprzeciw klientom, maksymalnie symplifikując formalne procedury związane z przyznaniem świadczeń. Ponieważ suma zobowiązania z reguły nie przekracza 200 tysięcy złotych, instytucji nie interesuje cel, na jaki klient chce przeznaczyć pieniądze. Decyzja o finansowaniu danej inwestycji za pomocą pożyczki gotówkowej sprowadza się obecnie do wyboru banku.
Promocje, atrakcyjne oprocentowanie – czym kuszą banki?

Jak podaje raport BIK z czerwca 2014 r. w sprawie sondażu na temat wiedzy Polaków o wiarygodności finansowej, znaczna część respondentów posiada szczątkową wiedzę na temat zasad działania mechanizmów kredytowych. Polacy, choć nie orientują się w takich podstawowych terminach jak RRSO czy scoring, coraz chętniej zaciągają kredyty i pożyczki gotówkowe. Rosnące zainteresowanie ofertą banków sprawia, iż instytucje finansowe prześcigają się w propozycjach, dlatego prawdziwą sztuką staje się umiejętność wyboru tej odpowiedniej, podparta wiedzą z zakresu finansów.

Powszechną praktyką bankową jest rezygnacja z prowizji pobieranej z tytułu udzielenia kredytu. Część instytucji kusi dodatkowo niskim oprocentowaniem pożyczki w skali roku, inne natomiast oferują możliwość pominięcia raty. Takie marketingowe chwyty mają za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę konsumentów. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług doradcy finansowego, dobrze znającego aktualne oferty banków.

Pożyczki gotówkowe są często jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Jeżeli pojawi się potrzeba pilnego sfinansowania jakiejś inwestycji, zawsze można się z tym zwrócić do banku, który przedstawi odpowiednią ofertę. Ale znalezienie w gąszczu propozycji tej najbardziej opłacalnej, najlepiej zostawić ekspertowi. Fachowe wsparcie między innymi w kwestii pożyczek gotówkowych oferują doświadczeni specjaliści np. z Idea Expert. Kontakt z doradcą finansowym może pozwolić, w szerszym aspekcie, na znaczące oszczędności. Spłata pożyczki gotówkowej, w zależności od umowy zawartej z bankiem, trwa od kilku miesięcy do kilku lat. To duże zobowiązanie, które może stać się zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu, w przypadku gdy warunki pożyczki będą niekorzystne dla kredytobiorcy.

Jeżeli pojawi się problem z wyborem pożyczki gotówkowej, warto powierzyć go grupie fachowców, którzy najlepiej orientują się w natłoku ofert i formalności.

Back to Top